Bip-e.pl :: Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualnie znajdujesz się na:

Nowe ministerstwo rozpoczęło pracę

Na podstawie Dz. U. Nr 39 poz. 335 z dnia 10 stycznia 2003 r. oraz rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca br. (Dz. U. Nr 51 poz. 443) z dniem dzisiejszym zniesiono Komitet Badań Naukowych, przekształcając go w Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.

Tym samym dotychczasowy przewodniczący KBN, prof. Michał Kleiber został Ministrem Nauki i Informatyzacji.
Nowoutworzone ministerstwo będzie zajmowało się m.in. sprawami: infrastruktury informatycznej oraz systemów i sieci teleinformatycznych, technologii i technik informacyjnych oraz standardów informatycznych, informatyzacji administracji rządowej i samorządowej, wspierania inwestycji w dziedzinie informatyki, edukacji informacyjnej oraz usług teleinformatycznych i multimedialnych, zastosowań informatyki w społeczeństwie informacyjnym, a także realizacji zobowiązań międzynarodowych Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie informatyzacji.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do zadań Ministra Nauki i Informatyzacji w najbliższym czasie dojdzie również prowadzenie i rozwój Biuletynu Informacji Publicznej, którym dotychczas zajmuje się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Metadane

Data publikacji : 26.06.2003
Obowiązuje od : 26.06.2003
Podmiot udostępniający informację:
JSK Internet Sp. z o.o.
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
JSK Internet

Opcje strony

do góry