Biuletyn Informacji Publicznej Kto jest zobowiązany do tworzenia podmiotowych stron BIP? - FAQ - Bip-e.pl :: Biuletyn Informacji Publicznej ::

Bip-e.pl :: Biuletyn Informacji Publicznej ::
Dziś jest: Wtorek, 16.10.2018

FAQ

Kto jest zobowiązany do tworzenia podmiotowych stron BIP?

Obowiązek publikowania informacji za pomocą podmiotowej strony BIP określony został w Art.8.1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r.

Ustawodawca określił wykaz podmiotów zobligowanych do realizacji udostępniania informacji publicznej w Art. 4.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r.

  • Organy władzy publicznej
  • Organy samorządów gospodarczych i zawodowych
  • Podmioty reprezentujące zgodnie z odrębnymi przepisami Skarb Państwa
  • Podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne
  • Podmioty reprezentujące osoby prawne samorządu terytorialnego
  • Podmioty reprezentujące państwowe jednostki organizacyjne
  • Podmioty reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego
  • Podmioty reprezentujące osoby lub jednostki organizacyjne wykonujące zadania publiczne
  • Podmioty reprezentujące osoby lub jednostki organizacyjne dysponujące majątkiem publicznym
  • Podmioty reprezentujące osoby prawne w których Skarb Państwa , jednostki samorządu terytorialnego lub samorządu gospodarczego albo zawodowego mają pozycję dominującą w rozumieniu przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów
  • Związki zawodowe i ich organizacje
  • Partie polityczne
  • Inne podmioty wykonujące zadania publiczne
©1998-2018 Bip-e.pl :: Biuletyn Informacji Publicznej ::.